| ionutbt a întrebat:

Va deranjez din nou in legatura cu probleema cu partitiile. De data aceasta este insa alta. Pe partitia F nu pot sa intru iar dupa cateva zeci de secunde imi apare Error performing impage operation. Din cauza acestei partitii problema imi merge extrem de greu calculatorul( dureaza 5 min pana sa se deschida, se blocheaza extrem de repede). Pana acum o zi calculatorul nu avea nimic, mergea perfect. De virusi nu se pune problema ca am antivirus si toate partitiile sunt aproape goale. Cum credeti ca pot scapa de aceasta problema? Ce trebuie sa fac
?

4 răspunsuri:
| qwerty_6720 a răspuns:

E din cauza ca nu ai impartit memoria cum trebuie. Dupa simptomele pe care le-ai spus mai mult ca sigur ti-au ramas cativa MB nofolositi.(adica nu ai impartit exact fiecarei partitii memoria suficienta).

| username_5501 a răspuns:

Deci reinstaleazati windows-ul si cand formatezi partitia c le formatezi si pe restul sau le stergi de tot si faci altele.Asa sigur o sa mearga este cea mai disperata metoda dar garantat cu consecinta de a pierde tot din calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa formatezi partitia care iti face probleme. in cazul acesta vei pierde tot ce ai in ea, inclusiv virusii. Si da, se poate sa ai un antivirus, perioada trial, care sa nu fie bun de nimic, eu cu tot cu antivirus am capatat un virus care imi mananca memoria din c, aia cu windowsul. Am scapat de el prin reinstalarea windows-ului daca nu reusesti sa rezolvi problema prin formatare, iti sugerez sa reinstalezi windowsul, si garantat va functiona! formatarea se face dand click dreapta si alegand format big grin se poate sa fie si o problema datorata unor MB nefolositi, ramai de la impartirea memoriei fiecarei partitii.(nu ai impartit fiecarei partitii memoria suficienta)aceasta problema tot prin reinstalare se rezolva. succes!

| ionutbt explică:

Nu merge sa dau nici un click dreapta