| anonim_4396 a întrebat:

Va rog puteti sa imi explicati si mie ce este cu internetul acesta de la romtelecom ( cat mai multe informatii)? Adica este prin cablu sau modem? Si daca este pe modem este adevarat ca pot prinde acea viteza? Votez raspunsul!

Răspuns Câştigător
| RalukaLoveYou a răspuns:

Da! Internetul RomTelecom este cel mai bun, prinde cea mai mare viteza si este si ieftin! Internetul este printr-un modem si de la modem se trage un cablu pentru calculator. Poti prinde wireless de la o distanta de vreo 40-50 de metrii. Rom telecom este mai bun ca orice alt internet(iti garantez pentru ca si eu am asa)!

2 răspunsuri:
| SkyIsMyLimit a răspuns:

Eu sunt chiar acum pe romtelecom..depinde daca ai laptop iti poate da stick, dar daca iti trebuie pentru calculator normal nu stiu...dar viteza mea de net e buna spre foarte buna si downloadez un film foarte repede 15-30 min.totusi,daca nu ai laptop, iti recomad UPC-ul deoarece aici trebuie sa dai connect de fiecare data cand dechizi calculatorul, si daca-l ai in stabd by netul nu-ti ramane activ si trebuie sa-l activezi din nou(cel putin la mine)

| giucu a răspuns:

Buna, este foarte bun chiar daca este prin cablu sau modem ti-l recomand