| Alexul99 a întrebat:

Salut, va rog sa imi recomandati un monitor pana in 600 lei,
eu ma gandeam la http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/benq/gl2460-24-inch -2ms-gtg-black/ dar am auzit ca nu are niste culori prea bune.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Eu daca mi-as lua un monitor nou, as lua un monitor IPS nu TN. IPS-ul se vede mai bine din toate directiile, are culori mai bune care nu se pierd cand nu te uiti perpendicular pe monitor si nu isi pierde total culorile si luminozitatea cand te uiti la el de jos in sus. Deci, cel mai bun ar fi un monitor cu ecran IPS, nu unul simplu cu ecran TN.

| Alexul99 explică (pentru halogen001):

Eu il cumpar pentru gaming, nu prea ma intereseaza unghiul de vizualizare, dar am sa ma mai gandesc