| ThinkDifferent a întrebat:

Va rog sa imi spuneti un Pc bun pana in 2.000 lei dar nu vreau pe piese, deja facut.

8 răspunsuri:
| ThinkDifferent explică (pentru valentin75):

Am zis ca nu pe piese...

| valentin75 a răspuns (pentru ThinkDifferent):

Salut! Da, nu am respectat solicitarea ta, dar mai bine iti cumperi tu ce vrei sau ceri o parere...decat sa cumperi ce-ti ofera altii. De regula, sistemele facute (brand sau nu) au multe minusuri (daca vorbim de un sistem sub 5000 lei). La ce ti-am scris mai sus nu ar trebui sa adaugi (in timp) decat o placa video si un upgrade de procesor (se poate face in timp). Alegerea iti apartine!

| ThinkDifferent explică (pentru valentin75):

Salut! Am sa iau in vedere ce ai spus am sa ma gandesc. Dar am vazut asta:http://www.altex.ro/......ite-crisis oare este bun?

| valentin75 a răspuns (pentru ThinkDifferent):

Da, pare destul de bun! Nu am nimic de comentat, are doua componente mai bune dacat ce ti-am scris mai sus (procesor si placa video). Trebuie sa vezi ce placa de baza are, ce hard are. Trebuie sa mergi si sa vezi cam ce poate, am vazut multe sisteme de genul asta care aveau componente cu defect sau chiar defecte. Daca-l verifici si e ok...se merita! Oricum, viteza superioara e la sistemul facut de mine (are SSD). Da, la 1800 lei daca ii instalezi si un SSD.e super! Intreaba daca poti sa mai montezi ceva in el ( sau trebuie sa mergi la ei pentru montaj). Iti iei SSD-ul inainte sa-l cumperi, il monteaza direct ca sa nu mai faci doua drumuri. Alegerea iti apartine! La ce ti-am trimis as inlocui doar sursa...
http://www.pcfun.ro/surse/seasonic/s12ii-620-bronze-620w/

| ThinkDifferent explică (pentru valentin75):

Multumesc de sfaturi! Si apropo,, daca am Altex la mine in oras as putea face comanda de acolo sau ar fi bine de pe Internet? Nu am mai facut pana acum comanda de pe Internet.

| valentin75 a răspuns (pentru ThinkDifferent):

Salut! Nu stiu cum e la Altex, te uiti pe pagina lor de internet! Vezi ce trebuie sa faci pentru a comanda, banuiesc ca ai nevoie de o adresa si un telefon.....si bani.

| umbra09 a răspuns:

Uita-te pe pc garage eu nu am ce recomandare sa iti fac pentru ca nu stiu la ce il vei folosi, pe site-ul pc-garage poti vb cu un specialist care te va ajuta