| CristiB93 a întrebat:

Salut, va rog sa ma ajutati, de curand mi-am schimbat hardul si windowsul la laptop iar problema este ca nu stiu de ce nu merg camera web, zice ca : webcam is not conected, ce trebuie sa fac ca sa conectez camera de la laptop?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Http://www.sony.co.uk/support/en/product/VGN-CR21Z_R/specifications
pagina oficiala a producatorului

6 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Uite raspunsul la intrebarea ta.
Daca ai camera web incorporata posibil ca windows-ul tau sa nu ii instaleze automat driverele. Pentru a gasi driverele te duci pe site-ul producatorului dai unde scrie download, iti scrii modelul laptop-ului ce il ai si o sa iti dea toate driverele necesare, tu downlodezi doar web-cam drivers.
Insa daca ai o camera web pe mufa Usb vezi unde scrie pe ea ce model e si noteaza-l pe o hartie, acum cauta pe google modelul camerei tale web+ driver downloads. Si gasesti driverele necesare.

| CristiB93 explică (pentru panther2007):

Camera web este incorporata, poate ai dreptate, nu imi instaleaza windowsul automat, dar spune-mi cum aflu care e siteul producatorului?

| panther2007 a răspuns (pentru CristiB93):

Din moment ce camera ta web este incorporata in laptop e simplu sa iti gasesti driverele.
Cum afli site-ul producatorului?
Destul de simplu dai o cautare pe google cu numele si modelul laptop-ului tau si primul site gasit e site-ul producatorului(in mod normal).
da nu stiu ce laptop ai.
uite adrese ale producatorilor de laptop-uri
acer.com
fujitsu.com
asus.com
hp.com
si asa mai departe

| CristiB93 explică (pentru panther2007):

Sony VGN-CR21Z/R asta e modelul meu

| andreyy96 a răspuns:

Daca este cu usb ar trebui conectat usb-ul
poate trebuie instalat driver-ul

| NightFurry a răspuns:

Instaleaza driveru...si va merge. Trebuie sa ai driveru de la camera pe un CD.