| BigLike a întrebat:

Salut, va rog sa ma ajutati-ti cu niste sfaturi sau link-uri vreau sa stiu daca mai pot recupera niste fisiere (poze) pe care le-am sters am citit pe mai multe forumuri ca sunt mai multe metode si programe cu ajutorul carora se poate voi ati incercat sau cunoaste-ti programe de genu? Am mere nevoie de acele poze precizez ca dupa ce le-am sters un prieten mi-a reinstalat windows-ul mai sunt sanse sa le gasesc?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cat ai pornit /folosit de mai multe ori windows-ul, cu atat sansele sa mai recuperezi ceva scad vertiginos.
Poti incerca sa folosesti programul Recuva cu scanare completa (va dura chiar ore scanarea, in functie de marimea hard discului), dar la sfarsit ai posibilitatea sa si vezi care poze sunt inca vizibile, bune.
Salvarea pozelor va trebui sa faci pe alta partitie sau pe un stick de memorie incapator.

| Simpatic a răspuns:

Sansele sunt foarte mici, cu cat se scrie, rescrie pe acel hard disk sansele sunt aproape nule.
Incearca Recuva este cel mai bun soft, da-i o scanare pe tot HDD (toate partitiile) bifeaza functia "deep scan" o sa dureze ceva. Daca recuva nu se gaseste alte softuri nu au nicio sansa!

Descarca programul de pe pagina producatorului : https://www.piriform.com/recuva

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Exista programe destul de multe. Ai sansa sa recuperezi fisierele si sa fie corupte(sa nu le poti deschide) sau ai sansa sa nu mearga. Decat sa faci prostii, exista firme specializate care recupereaza date. Costurile in dep de la 200€, in functie de volumul de date

| ogga00 a răspuns:

Salut. Uite aici o aplicatie buna care o folosesc si eu.
https://mega.nz/#! 9zZxHJ4R! zJ7qGL2yB28q75v5vHbiAnowc_9rLCFpcg3XEHUa164