| MaxKiller911 a întrebat:

Va rog spuneti-mi ce placa video sa aleg!
1.http://www.mediadot.ro/......24mb-gddr5
2.http://www.mediadot.ro/......gb-edition

Dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MSI :
Procesoare stream 768
Tip memorie DDR5
Capacitate memorie 1024 MB
Frecventa memorie 5000 MHz
Bus memorie 192 biti

Windforce Gigabyte :
Procesoare stream 384
Tip memorie DDR5
Capacitate memorie 2048 MB
Frecventa memorie 5400 MHz
Bus memorie 128 biti

Castigator din punctul meu de vedere este msi pentru are bus memorie mai mare.

| MaxKiller911 explică (pentru anonim_4396):

Da,dar MSI-urile nu sunt chiar asa puternice...Multi mi-au spus ca daca vreau un gaming bun sa ma feresc de MSI o_O

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca si performanta e aceeasi "branza". Ca una are 10 mhz in plus, asta e egal cu 0. Acei 10mhz ii recuperezi in 1 minut dupa ce ai instalat driverele cu un program pentru oc gpu. Eu as merge pe gigabyte deoarece are racirea mai eficienta si deoarece dispune de 2 gb memorie in acelasi pret(desi nu cred ca o sa folosesti mai mult de 1 gb).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu spun de Gigabyte ca sunt cei mai praf, si chiar cred asta. te iei dupa mine un anonim pe internet?
Fiecare cu nebuneala lui, eu ti-am spus dupa ce m-am luat. desi are Frecventa memoriei mai mica si capacitatea memoriei mai mica busul ala este mai important

| MaxKiller911 explică (pentru anonim_4396):

Las-o pe aia eu am gasit-o pe asta acum :
http://www.mediadot.ro/......ndforce-2x

Ce parere ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaxKiller911):

Arata bine dar si cu un milion mai scumpa, bine ca se justifica 1gb ram si 1ghz la frecventa ramului

| SouLIce a răspuns:

Eu as alege msi-ul pentru ca este pe 192 bit oricum 1gb memorie este suficient

| Polonic1 a răspuns:

A doua.