| ionut20000 a întrebat:

Salut vara placa mea video doar cand ma joc cum atinge 60 de grade se stinge calculatorul cum pot mari rezistenta sa nu se mai stinga la 60 sa duca pana la 70, 80 din bios?

3 răspunsuri:
| Zurelin a răspuns:

Ar trebui sa ii dai Overclock dar nu bine pentru ca risti sa ti se arda si nici da nu iti duca sursa daca o ai mica, ar fi mai bine sa iti iei una cu cooler

| Sandrailii a răspuns:

Din bios reglezi doar temperatura procesorului.trebuie sa-ti pui un cooler suplimentar pentru placa video.In plus, calculatorul se inchide pentru ca placa video nu suporta jocurile respective, care probabil sunt prea puternice.Concluzia,pune-i un cooler suplimantar placii video.

| ionut20000 explică (pentru Sandrailii):

Da dar joc jocurile acela cu detalii medium/high nu cred ca este vorba ca nu le suporta am o placa video nVidia 630 GT 1 Giga 128 biti DDR5. Eu cred ca le suporta dar eu vreau sa stiu de ce la 60 de grade este caput altele duc si mai mult asta la 60 de grade moare? Dece? Am cooler pe placa video. Sa ma pun unul unde sub placa?