| Ronaleo a întrebat:

Voi ati cumpara un Samsung Galaxy s3 mini sau un Samsung Galaxy Ace 3 la 700 de lei de la o presoana care spune ca sunt noi? De ce ar vinde cineva un telefon de 1000-1500 de lei atat de ieftin daca e nou?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca sunt furate? Nu te baga.Sa nu ai belele.

| Komarov a răspuns:

Da deoarece (am experienta in bisnita ) este evident si logic ca un produs care sa se intalneasca cu preturi astronomice sa fie intalnit la astfel de preturi deoarece spiritul de afaceri in asta consta un telefon la second-hand se vinde sub pretul pietii iPhone 5S 128GB e vandut cu 3900 de ron cand la mana a 2-a se vinde cu 3000 e vorba de pretul vanzarii cu preturile de acolo cu 1500 imi iau S4 si in magazin trebuie sa mai pun 1000 ca sa fie la mine in mana si na vorba aia uita-te si la fata vanzatorului nu fac rasism dar e adevarat se poate si negocia pentru mine S3 Mini nu ar merita mai mult de 600 de ron la mana a 2-a succes si nu uita ca pretul de pe un telefon la mana a 2-a pot lua ceva mult mai bun decat unu din magazin funda?

| Ronaleo explică (pentru Komarov):

Acum nu ma mai intereseaza telefoanele astea. Oricum iti dau funda. Apropo, ce zici sa cumpar un telefon star f9006 de pe focalprice sau geekbuying? e cam ieftin pentru specificatiile lui. Ce zici?