| RZW_6050 a întrebat:

Vreau sa achizitionez o placa de baza P7P55D dar sunt nedumerit de o chestie!?
Alimentarea la CPU mufa de sus pe 12V cum se alimenteaza, sa fiu mai exact placa are 4 pini dar langa are un dop din cauciuc negru care cred ca daca il scot o pot alimenta la 8 pin, intrebare e ce sa fac si cum sa fac? Scot dopu si pun pe 8 pin sau cum? As vrea al 8 pin eu. Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are o alimentare pentru 8 si 4 pini, in caz ca sursa de tensiune are mufa cu 8 pini ii poti scoate capacul.
O placa de baza ce suporta sursele vechi si cele noi de tensiune, alimentezi dupa cum iti permite sursa.Bafta.