| CosmynelYo99 a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video mai mare de 512, placa mea video este ATI Raedon x 1550 Series, placa de baza este MSI MS-7369 vreau sa gasesc o placa video buna, compatibila cu pc-u meu.

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Poti pune o placa video pe slot PCI-E, dar inainte de toate sa ne spui cam ce componente mai ai pe PC (procesor, HDD si sursa) si cam la ce buget te-ai gandit. Daca iti recomandam o placa video mai puternica, va trebui sa schimbi si sursa daca e slaba.

| alexfunjohncena a răspuns:

Poi te sfauiesc sa ati iei placa/procesor dual core de 800 d GB! buna ca si eu am

| mikyspawny a răspuns:

Vad ca placa ta de baza suporta PCI-exress...tie ti-ar merge orice placa video pentru ca slotul pci-e este compatibil cu toate placile video mai noi.dar ai grija, daca iti iei una buna sa nu fie limitata de procesor sau ram