| Armyw0w a întrebat:

Salut, vreau sa fac OC la procesor si nu stiu cum din bios.Procesorul este unul Intel Xeon E5405 iar placa de baza este Foxconn g41mxp.Imi putesti spune cum fac OC dintr-un program sau bios? MULTUMESC.

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Pai la ce iti trebuie sa faci OC?

daca ii vei face OC automat iti trebuie un cooler cu o racire mai activa, si va creste si voltajul la procesor. deci daca nu te pricepi eu zic sa nu te bagi. posibil sa iti duci procesorul la o temperatura prea mare si sa il si arzi.