| DaTRoll a întrebat:

Vreau sa imi cumpăr un laptop. Nou de la eMAG sau din alta parte parca nu prea merită, mai bine olx. As vrea sa fie i7, 8-16 ram, placa video gtx, dar doar sa fie. Buget 3500 lei. Link de pe olx sau orice site. Bucuresti

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

16 Gb, placa video dedicata, 12 luni garantie, i7. http://bit.ly/34oTdFY De pe OLX risti sa iei teapa daca nu-i firma cu factura si garantie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? vrei sa dai 3500ron pe olx?

| DaTRoll explică (pentru suntserios):

Sau pe site uri oficial

| Andreeush a răspuns:

Nu merită să îți iei de pe olx, mai bine du-te la altex, acolo ai de unde alege.

| sayWhaaat a răspuns:

Intrebarea mea e pentru ce vrei laptopul asta? Ce vrei sa faci cu el, ca sa stiu ce recomand. De asemenea, nu recomand laptop second hand, o componenta de calculator merge, dar la laptopuri e diferit deoarece au durata de viata mult mai mic si conteaza mult mai mult cat de bine a fost intretinut pana atunci.

| DaTRoll explică (pentru sayWhaaat):

Mi ar trebui pentru facultate sa folosesc autocad Si poate sa ma joc

| sayWhaaat a răspuns (pentru DaTRoll):

Merge diagonala 15.6 sau vrei 17.3 inch?

| DaTRoll explică (pentru sayWhaaat):

15.6

| sayWhaaat a răspuns:

Cam asta ar fi: https://www.pcgarage.ro/......dow-black/

Daca vrei diagonala mai mare la 17.3 inch, sacrifici 8gb de rami si 200 de lei: https://www.pcgarage.ro/......dos-black/

Astea-s variantele de 3500 de lei pentru gaming, daca vrei strict autocad, iti ajunge un laptop de 2000.