| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un smartwatch, si nu stiu ce sa aleg intre Gear S3 sau Moto 360 2nd. Voi ce ati alege, si de ce?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Xiaomi Amazfit BIP - IP68, autonomie pana la 45 de zile. Tre' sa fii debil de-a dreptul sa dai 1500 RON pe un rahat de smartwatch.

| ErlicEdward1900 a răspuns:

Moto 360 2nd Generation, motiv? Foarte simplu.
1. E mult mai ieftin.
2. Calculeaza distanta pe care o parcurgi (offline), ceva ce Gear 3 nu poate.
3. Calculeaza pasii pe care ii faci cu multa precizie, ceva ce Gear 3 nu poate.
4. Poti folosi comenzi vocale, ceea ce Gear 3 nu permite.
5. Are ecranul cu 0.07 inch mai mare.
6. Are Google Hangout, Email + Google Voice, ceea ce Gear 3 nu are.
7. Are procesor Quad core, pe cand Gear 3 are doar Dual core.
8. Are LCD ca ecran, pe cand Gear 3 are Super AMOLED. (LCD are lumini si in Background, deci nu exista zone fara lumina, Super AMOLED are spatii negre care consuma energie.)