| JoHnNy1636 a întrebat:

Salut, vreau sa imi fac si eu un dvd sau stick cu windows bootabil, vreau sa stiu de unde pot descarca unul care functioneaza si cum il pun pe suport, sau cel putin un video care este bun. adica pe yt sunt foarte multe dar nu toate sunt bune.iar eu nu stiu ce sa aleg. Va rog putin ajutor!

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Bine. cu ce vrei sa incepi?
ce windows?
ce vrei sa faci?
dvd sau stick?
respectivul stick trebuie sa fie gol si atata timp cat ai imaginea ISO de Windows acolo nu poti sa scrii informatie pe stick. eu as opta pentru dvd.

| JoHnNy1636 explică (pentru gelu1970):

Ok, am spus "sau" deci oricare din ele mi se pare ok, in legatura cu windows as fi de acord cu oricare 7, 10 sau 8.1.

| gelu1970 a răspuns (pentru JoHnNy1636):

1 eu as face un dvd, asa iti ramane si in plus nu trebuie sa tii un stick ocupat cu un sistem de operare.
2 alege sistemul de operare. sfatul meu e sa alegi intre 7 si 10.

| JoHnNy1636 explică (pentru gelu1970):

Eu intreb "cum il fac?". nu "ce sa aleg?"

| gelu1970 a răspuns (pentru JoHnNy1636):

Descarci o imagine ISO de windows.
o pui pe dvd folosind ImgBurn
O pui pe stick folosind un stick de minim 4gb si programul Rufus.

| JoHnNy1636 explică (pentru gelu1970):

Cdburnerxp nu e bun? dar ce imagine iso sa descarc? adica sunt multe inutile care nu functioneaza

| gelu1970 a răspuns (pentru JoHnNy1636):

Scrie in mesaj privat ce imagine vrei mai exact. aici, deja, nu e permis sa iti scriu sau sa postez link.
eu prefer imgburn. e free si mie nu mi-a dat erori niciodata in scrierea unui disc

| Ax3LdeV a răspuns:

Pe videotutorial.ro cauti si gasesti acolo

| TutorialePCRomania a răspuns:

Https://youtu.be/ypGH8IvS8zE
Poti folosi acest tutorial dureaza 1 minut, este si cu voce deci nu trebuie sa te chinui sa. Sper ca ti-am fost de ajutor