| antonii a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi creez un site pe un server de acasa si sa pun reclame pe el.Problema este ca pot sa-l accesez si cu ip-ul external si cu un domeniu cumparat dar vreau sa-l gasesc pe internet.Adica cand caut numele site-ului pe google sa-l gasesc acolo.Cum pot face aceadta? Multumesc.

4 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Si mai trebuie umblat si la site.Era ceva legat de robots.txt...

| antonii explică (pentru spy2o):

Unde mai exact? Eu folosesc apache pentru site si am verificat si site-ul de mai sus. Trebuie sa mai creez un fisier pentru indexare?

| spy2o a răspuns (pentru antonii):

Http://tools.seobook.com/robots-txt/
Si mai cauta pe google:"Search Engine Optimization"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te autentifice pe google si sa intri pe https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?continue=/addurl