| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa creez un site, sa cumpar un domeniu si o gazduire si incet incet sa fac trafic pe el si sa pun pe el reclame. google adsense. dar nu stiu despre ce sa fac siteul... pe ce tema, pe ce domeniu. dati-mi niste sfaturi sau am putea colabora...

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si contributia ta ar fi chiria pe un site web? Inainte sa trimiti un mesaj ai nevoie de continut, acela o motorul, nu mediul. In general intr-o afacere folosesti atuurile pe care le ai in fata celorlalti, deci mergi inainte in domeniul in care te pricepi cel mai bine.
Sa stii o chestie: in general cei care s-au imbogatit cinstit, prin munca lor, au castigat acei bani ca o consecinta implicita a succesului si nu ca scop initial, sper ca intelegi diferenta.

| Incubus a răspuns:

Ce fel de colaborare, adica ce sti sa faci poti crea un site sau parteneriatda fatada cu doar beneficii asta mai ales ca cealalta parte trebuie sa vina si cu idea si cu hostul si culmea incet incet si trafic(adica o idee care cu priza va sa zica)pe scurt vrei sa te imbogatesti si nu sti cum daca se poate pe spinarea altuia (fi dastept, gaseste tu idea care sa faca toate de mai sus si restul vine de la sine, sa faci un site nu e asa greu, host gasesti gratuit in primul an tocmai bine ca sa te lansezi si mai deeparte vezi tu ca nici asa sa pui o intrebare vine unu cu idea o imparte cu tine un necunoscut + toti ceilalti vizitatori de pe net si daca mai e si buna pe deasupra poti sa fi sigur ca nu o sa-ti spuna tie doar pentru ca esti intersat, o pune el in practica ca doar e baiat destept nu?)PS. vrei sa cumper domeniu nu sa faci unul, de ai prea multi bani deja si nu sti ce sa faci cu ei?