| xenere a întrebat:

Salut, vreau sa-mi cumpar un calculator mai mult pentru jocuri am 2 variante care spune-ti voi ca ar fi mai bun

Detalii tehnice:
-Procesor: AMD Athlon 62x2 5200+, 2, 7 Ghz
-Placa de baza: Asus M2n-E pana la 8 GB dual sau 4-channel DDR2, suporta si procesore AM2+ si AM3 cu bios update facut
-Memorie: 3Gb DDR2 800Mhz KINGMAX
-Video: Saphire ATI 4670 512 GDDR3
-HDD: 160GB SATA2 7200 RPM
-Sursa 450W reali
-Fan Cooler carcasa

-----------------------SAU--------------

Placa de baza J&W 4 sata, ddr2, socket AM2
CPU AMD Athlon 64 X2 4200+ OC, 2.5 Ghz
Memorie 3GB DDR2 ( 2 + 1 )
Placa video GeForce 9800 GT 1Gb GDDR3 256 Bits G92 by Forsa
Sursa 400 W reali
DvD
Sunet 5.1 HD etc etc

4 răspunsuri:
| Borsko a răspuns:

Al doilea pentru simplul fapt ca placa video e mai buna si ASTA e tot ce conteaza la jocuriwinking

| andrey663 a răspuns:

A doua, foarte buna dupa parerea mea.

| RedSpyKe a răspuns:

Second!

| Adryolet a răspuns:

Am avut o problema cu 2 procesoare AMD ( cand se incalzea procesorul la 60 de grade mi se inchidea pc) as merge pe ideea sa iei un Intel, chiar daca dai mai mult macar stii ca o sa-l ai. Daca tu vrei sa-ti cumperi pc n-ai decat, poti sa ti-l faci si pe piese si te duce mult mai putin