| petrovicimarius98 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un upgrade la PC, si nu ma pot decide intre 4gb pe 128 biti sau 2gb pe 256 biti, evident ddr5, ce mi-ati recomanda, si tot asa amd sau nVIDIA tot nu m-am hotarat, funda

4 răspunsuri:
| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Presupun ca e vorba de R9 380 si gtx 960 nu?
As merge pe cea 4gb 128 biti, iti va da un mare avantaj in jocuri 4gb fata de 2gb.

| KodrutZ a răspuns:

Zi ce bani ai si ce componente ai in rest (ne intereseaza procesor, placa de baza, carcasa, ram, SURSA, MONITOR; nu ne doare ce boxe, tastatura, mouse sau cablu de alimentare verde ai).

| petrovicimarius98 explică (pentru KodrutZ):

Salut si tie, am un pc slabut dar vreau sa-l fac incetul cu incetul, bine acum folosesc un laptop destul de performant, dar vreau sa-mi fac si pc-ul, am intrebat strict ce e mai bun 4gb 128 sau 2gb 256 ma intereseaza mai mult in jocuri

| KodrutZ a răspuns (pentru petrovicimarius98):

Intrebarea ta e fara sens, e ca si cum ai intreba care e mai rapida - o masina rosie de 3 metri juma' lungime sau una galbena de 4 metri. Depinde si ce joci, ce rezolutie are monitorul, nu e musai alba sau neagra.