| membrul8 a întrebat:

Salut
Vreau sa mi instalez digi cu antena, este gratuita instalarea? pot sa platesc de la inceput fara sa mai am abonament?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.rcs-rds.ro/asistenta/abonare uite un link unde poti citi cate ceva despre digi.Ai si numere de telefon acolo, poti suna sa te lamuresti cum sta treaba. ar sa-ti spun ca eu am renuntat la digi, nu stiu de ce, dupa un timp imi venea facturi mai mari decat normal.Acum am focus sat.Prima data l-am luat in locatie (de focus sat vorbesc) dar lipsind perioade mai mari de acasa, nu figuram activ la ei si asa au venit si mi l-au luat. Ce am facut? Am revenit in tara dupa o perioada si am aflatt ca pot cumpara decodorul focus sat cu cartela reincarcabila.Ok, am dat 500 de lei si a devenit proprietate personala.Trebuie doar sa-mi cumpar credit.O hartie din aceea de casa, ca la telefon.Costa 33 de lei lunar. Deci cumparand decodorul focus sat,pot reincarca cand vreau,chiar daca lispesc un an de acasa,nu te mai intreaba nimeni de ce decodorul tau e inactiv. Intelegi cum sta treaba daca ai decodor in locatie? Si lus de asta cand aveam abonament digi si intarziam cateva zile cu plata, nu stiu, disparea din programe, si platind, nu mai revenea programul la loc.Plus de asta am inteles ca zilele acelea de intarziere, se calculeaza nu stiu cum.Asa ca am renuntat la digi, mi-am cuparat decodor focus sat reincarcabil si mi-am facut si un abonament la internet pe modem Vodafone, in total lunar platesc 66 de lei si pe tv si net. Eu banuiesc ca vrei digi pentru ca e posibil sa ai si net, dar netul rcs&rds am inteles ca se misca greu. Vezi in link-ul acela ai numere de telefon, suni si veii afla mai multe despre ei.Bineinteles ca ei o sa se laude ca sunt ccei mai buni.O zi buna.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum doi ani nu am platit nimic la instalare si am avut 2 luni gratuite.Nu stiu acum, dar nu cred ca s-ar fi schimbat ceva. Asta daca vrei sa faci abonament la ei, sa iei decodorul in locatie.

| membrul8 explică (pentru anonim_4396):

Adica pot sa cumpar decodorul fara sa platesc abonamentul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru membrul8):

Http://www.rcs-rds.ro/asistenta/abonare uite un link unde poti citi cate ceva despre digi.Ai si numere de telefon acolo, poti suna sa te lamuresti cum sta treaba. ar sa-ti spun ca eu am renuntat la digi, nu stiu de ce, dupa un timp imi venea facturi mai mari decat normal.Acum am focus sat.Prima data l-am luat in locatie (de focus sat vorbesc) dar lipsind perioade mai mari de acasa, nu figuram activ la ei si asa au venit si mi l-au luat. Ce am facut? Am revenit in tara dupa o perioada si am aflatt ca pot cumpara decodorul focus sat cu cartela reincarcabila.Ok, am dat 500 de lei si a devenit proprietate personala.Trebuie doar sa-mi cumpar credit.O hartie din aceea de casa, ca la telefon.Costa 33 de lei lunar. Deci cumparand decodorul focus sat,pot reincarca cand vreau,chiar daca lispesc un an de acasa,nu te mai intreaba nimeni de ce decodorul tau e inactiv. Intelegi cum sta treaba daca ai decodor in locatie? Si lus de asta cand aveam abonament digi si intarziam cateva zile cu plata, nu stiu, disparea din programe, si platind, nu mai revenea programul la loc.Plus de asta am inteles ca zilele acelea de intarziere, se calculeaza nu stiu cum.Asa ca am renuntat la digi, mi-am cuparat decodor focus sat reincarcabil si mi-am facut si un abonament la internet pe modem Vodafone, in total lunar platesc 66 de lei si pe tv si net. Eu banuiesc ca vrei digi pentru ca e posibil sa ai si net, dar netul rcs&rds am inteles ca se misca greu. Vezi in link-ul acela ai numere de telefon, suni si veii afla mai multe despre ei.Bineinteles ca ei o sa se laude ca sunt ccei mai buni.O zi buna.