| anonim_4396 a întrebat:

Salut.vreau sa-mi mai cumpar 4 gb memorie ram cl9 1600 mhz (o singura placuta) eu acum pe calculator mai am inca 2 gb tot cl9 1600 mhz ( 2 placute de cate 1 gb) pe net scrie ca placa mea de baza este dual channel dar are 4 sloturi pentru memorii este vreo problema daca pe langa cei 2 gb mai adaug o placuta de 4 gb? deci in total o sa am 6 gb pe 3 sloturihappy

1 răspuns:
| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Nu este nici o problema depinde cat suporta placa de baza cata memorie suporta bine merge mai bine daca e dual chanel