| Paula1148 a întrebat:

Vreau sa plec la olimpiada de informatica, si nu stiu cum sa ma pregatesc de aceasta, ajutor?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Te duci la profesoru de informatica si spui ca vrei sa participi la olimpiada la informatica si sa te pregateasca sa te ajute. simplu nu

2 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Pe langa profesor, mai ai nevoie sa te documentezi in domeniu. Sa urmaresti tutoriale, sa faci o multime de exercitii cu algoritmi, sa stii nu numai un limbaj de programare. Si mai ales sa ai o logica excelenta.

Asadar, mult succes!