| ady91 a întrebat:

Salut,
Vreau sa reinstalez windows-ul. Am o placa de baza Intel si nu reusesc sa dau sa ia cd-ul cu win. Se pare ca biosul de la Intel e diferit de ce aveam inainte, adica Asus. Am incercat in toate modurile.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Intra in bios, pune la sectiunea boot pe first dvd-rw, salveaza setarile, si o sa-ti faca boot de pe cd fara probleme.

| RaduDenis a răspuns:

Cand porneste calculatorul, inclusiv sistemul, iti apar cateva posibilitati de start. Gen : Press F1 to setup mode. etc
Tu cauta press F 12 daca nu ma insel care are functia de a te duce in setarile bios.
De acolo setezi sa booteze CD first time. Baftahappy