| Xenoverse1 a întrebat:

Vreau sa sterg tastatura de la laptop cu un servetel umed, se intampla ceva?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca laptopil este inchis, daca solutia se evapora si daca nu lasa in urma ei reziduri, nu-i problema. Exista servetele cu solutie pentru ochelari si-s bune.Mai este, de asemenea, spray cu aer comprimat care sunt foarte bune.

| darrio2007 a răspuns:

Sa nu fie prea imbibat si sa nu contina alcool.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se întîmplă nimic, o poti șterge linistit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa storci bine șervetelul, sa nu curgă lichid in interiorul laptopului.

| sierra1 a răspuns:

O să ai o tastatură "lună"

| gabicoo a răspuns:

Nu folosi șervețele pentru mâini!
Mergi la un hypermarket gen Carrefour, Auchan, Kaufland și cumpără șervețele speciale pentru tastatură. Pentru ecran sunt alte tipuri de șervețele să nu le încurci!

| Bizon95 a răspuns:

NU e recomandat
pentru ca da - se intampla ceva... naspa:
servetele umede sunt pentru piele umana (vie, care absoarbe putin, asa ca dupa aia zona de piele curatata o sa miroasa bine), pentru plastic nu sunt prea grozave pentru ca lasa in urma o substanta putin grasa care lasa urme si dupa ce se usuca
ti-ar trebui speciale pentru plastic:
https://www.emag.ro/......DCWPC3BBM/
sau si mai bine, solutie pentru curatat monitoare si servetele din microfibra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa stergi tastele cu servetele pentru ochelari fara alcool. Dupa cum a zis si alt user, va ramane o mazga pe taste daca le stergi cu servetele umede.

| RainbowD a răspuns:

O poți șterge liniștit. Eu de obicei șterg laptopul (ecranul și tastatura) cu soluție pentru geamuri și nu are nimic.

| ArmyCaptain28 a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic.

| DorofteiLuptatorul a răspuns:

Da se curată