| DrT3rmistp a întrebat:

Salut, vreau sa stiu daca cu un procesor AMD 2650 Dual-Core cu frecventa de 1.45 GHz pot sa joc de exemplu: World of Tanks care cere 2.3 GHz frecventa procesorului?(am auzit de la cineva ca procesorul dual core are frecventa dubla, este adevarat?)

5 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Nu are "frecventa dubla". Este un procesor dual core, adica are 2 nuclee, ca si cum ai avea 2 procesoare separate.
Acel 2650 e cam slabut, si iti trebuie placa de baza cu socket AM1 ca sa fie compatibil, ce placa de baza ai?

| DrT3rmistp explică (pentru vidii):

Uite asta e, vreau sa il iau mai mult pentru jocul World of tanks si vreau sa stiu daca imi merge:http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/home-kabini-v2-870/

| vidii a răspuns (pentru DrT3rmistp):

E cam slabut, pe 1024x768 / low settings ai avea undeva la 30-40 fps

| Satana_Costin_1997 a răspuns:

Daca se numeste Dual are doua dar parerea mea e slabut procesoru