| Warchild a întrebat:

Salut
Vreau sa stiu parerea voastra despre placa din link, incepand de la performante pana la suportul de drivere. Poate care dintre voi, chiar detine aceasta placa.

http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

6 răspunsuri:
| terorvlad a răspuns:

O placa video la un raport pret performanta foarte bun. Este mai buna decat orice ofera Nvidia la acelasi pret. Am un 5870 si din 2009 pana acum 1 luna am primit updateuri (6 ani). Ultimu update primit a fost superb de bine realizat, activand anumite feature-uri ce nu exista nici macar in specificatii. Am recomandat-o unui prieten si in cele 2 saptamani cat a avut-o, nu a avut nimic de reprosat. Cumpara cu incredere.

| Warchild explică (pentru terorvlad):

Sunt 99% hotarat sa o cumpar, mai era varianta cu
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Dar cea de la AMD are bus de 256 si eu cred ca pentru un upgrade in viitor e mai ok

| terorvlad a răspuns (pentru Warchild):

Nu bus-ul conteaza, ci cei 2GB in plus si performanta bruta. Si eu am 256 bus-ul la un ATI 5870 si asta nu inseamna nimic avand in vedere ca un gtx760 o bate pe a mea.

| Warchild explică (pentru terorvlad):

Normal ca numai busul conteaza ci si tehnologiile din placa si frecventele, dar de ex ce-i 4 gb de la gtx sunt limitati de banda de 128 de bit Latime banda max 112.16 GB/sec iar cea de la amd tot cu 4 gb ram Latime banda max 185.6 GB/sec, ceea ce oefera o mai buna legatura intre vram si gpu.La rezolutii mari se simte imediat marimea busului.

| Warchild explică (pentru Warchild):

Scuze,,nu numai busul''

| Warchild explică (pentru terorvlad):

Tu care ai alege-o din cele doua de aici? happy