| Warchild a întrebat:

Salut
Vreau recomandarea voastra:

http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/
si
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
128 bit vs 256 bit; nVIDIA vs amd; suport drivere.\
A doua intrebare este :impulsoneaza performanta intre aceleasi modele de placi de exemplu nVIDIA gtx 960 2 gb si cealalta cu 4 gb, valabil si la varianta AMD?

Răspuns Câştigător
| DamianCS a răspuns:

Citește și comentariile de la clip și vezi că sunt împărțite părerile. Eu rămân la recomandarea mea.

5 răspunsuri:
| DamianCS a răspuns:

Clar AMD cu bus de 256 de biți. 2G sau 4G nu are chiar așa mare importanță, deși diferența de preț nu cred că ar fi mare, deci ar fi totuși recomandat 4G. Dar cu siguranță cea mai bună e cea care are bus-ul mai mare, deci cea de 256.

| Warchild explică (pentru DamianCS):

In teste cea de la nVIDIA e mai rece si scoate mai putin zgomot, testata in jocuri diferenta intre cele doua e minora, de asta sunt asa nehotarat, unde exceleaza una da rateu cealalta si invers.

| DamianCS a răspuns:

S-ar putea ca în teste să fie așa cum zici tu, la nivelul de azi, dar jocurile vor evolua, iar în timp, cea de la nVidia nu va mai da randamentul dorit.

| Warchild explică (pentru DamianCS):

Https://www.youtube.com/watch?v=2c_Z3iJEGaw
M-a bagat in ceata clipul asta :)

| Warchild explică (pentru DamianCS):

E prima data cand o sa am placa de la AMD, aper sa nu fie probleme cu driverele happy
Multumesc pentru sfat.

| DamianCS a răspuns (pentru Warchild):

Citește și comentariile de la clip și vezi că sunt împărțite părerile. Eu rămân la recomandarea mea.