| Anonim172117 a întrebat:

Vreau și eu sa îmi cumpăr niște boxe. Treaba e următoarea. In cea mai mare parte boxele o sa stea pe volum minim noaptea când dorm ca sunet de fundal. Așadar, le primul loc ar fi calitatea sunetului. Nu ma interesează sa sune tare, întrucât pana și difuzoarele de la televizor pe volumul 100 mi se par suficiente. As mai vrea sa aibă puțin bass atunci când dau mai tare. As vrea răspunsuri de la oameni care s au informat cât de cât in acest domeniu, nu de la oameni care au cumpărat niște boxe, sunt multumiți cu ele și mi le recomanda fix pe alea. Bugetul e unul mediocru(in jur de 400 de lei)

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

In banii aceia ai găsi destul de puține modele care sa ofere calitate și bas.
O idee la limita bunului simt ar fi B-77 de la Microlab, sau R1010BT, R1100, R1280T de la Edifier.

Ce îți dorești tu de fapt, costa ~ 220-250€ și se numește Edifier R2730DB.
Cu acestea începe calitatea și basul.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logitech z906. Pret bun pentru ceea ce ofera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce, ti-e frica de bau bau?
Si cand te duci la munte in vacanta sau la mare, tot asa o sa asculti muzica in camera cand dormi?
si cand o sa ai o prietena si dormi la ea, cu ma-sa ta-su in cealalta camera, la fel o sa vrei sa dormi ca te obisnuiesti prost.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce problema ai tu cu omu' ma?!
Daca asta e stilul lui si asa ii place sa doarma cu ce te deranjeaza pe tine?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Am spus asta, pentru ca si eu obisnuiesc sa adorm cu castile in urechi, si odata ce prinzi un obicei prost, greu mai scapi de el.
A fost mai mult ca un sfat.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

''De ce, ti-e frica de bau bau?'' ...Adica il iei la misto si dupa ''A fost mai mult ca un sfat.''

| simpluone a răspuns:

Incearca Sonos. Desi necesita un buget mai mare citeste despre ele. Nu are rost sa dai banii pe o boxa simpla in prezent doar pentru sunet, trebui sa vezi si celelalte aspecte, sa poata face streaming direct de pe net, sa se conecteze cu telefonul sau cu televizorul, sa ofere si voice assistant si asa mai departe. Recomand si Google Home are sunetul clar si bun insa nu foarte puternic ca pentru petrecere, dar mai ofera si multe alte avantaje inclusiv sunete din natura si google assistant.

| Carasin a răspuns:

Încearcă un jbl charge 2