| reebexIulian a întrebat:

Vreau si eu sa imi cumpar un laptop cu placa video separata. Am auzit ca se poate acest lucru... dar nu stiu cum sa caut si cum imi dau seama ca un laptop are placa video separata sau nu!
Funda, voturi si tot tacamul :-) (doar celui care ma ajuta intr-adevar)

Merci!

Răspuns Câştigător
| thevlad a răspuns:

De exemplu, intrii pe eMAG la categoria Laptopuri & Tablete »
Notebook / Laptop iun partea din stanga ai Tip memorie video:

Dedicata
Integrata
Bifezi dedicata si gata. Toate laptop-urtile afisate au placa video dedicata. adica separata.

2 răspunsuri:
| iChaz a răspuns:

Pai atunci cand cauti, alegi la placa video pentru laptop.de exemplu: producator AMD sau nVidia. Astea sunt placi video dedicate (adica separata, dar mai bine spui dedicata). Celalalt tip de placa video se numeste onboard, si e mult mai slaba.

| John1973 a răspuns:

Uite aici un laptop foarte bun http://bit.ly/1r4Uj4x