| fanimox a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum pot face o statie emisie receptie, nu chiar o statie, nu stiu cum sa zic ma gandeam ca exemplu :un vecin are un difuzor si un microfon la fel si eu care sunt conectate intre ele (cu fire) ce imi trebuie? imi puteti da un cablaj o schema etc?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folositi mess-ul si gata. O statie de emisie-receptie nu se face usor, nu se calibreaza usor si este si ilegala. Frecventele nu sunt toate libere si daca le gresesti poti ajunge sa ai cazier. Si in trecut si in prezent posturiel de radio pirat sunt urmarite permanent si vanati.
Cumparati-va walkie-talkie si terminati problema daca vi se face dor unul de altul.