| fanimox a întrebat:

Vreu si eu sa stiu cum pot face o statie emisie receptie, nu chiar o statie, su stiu cum sa zic ma gandeam ca exemplu :un vecin are un difuzor si un microfon la fel si eu care sunt conectate intre ele (cu fire) ce imi trebuie? imi puteti da un cablaj o schema etc?

1 răspuns:
| robertpaul a răspuns:

Http://micro-flight.blogspot.ro/2010/09/hack-interfon-electra.html
http://www.schemeelectronice.com/200/interfon-usa-interfon-casa/
sunt sute de scheme pe net, foloseste google ca si cum ai intreba pe cineva.El iti va raspunde-dar atentie cauta cat mai scurta fraza sau cuvinte cheie, pentru ca google sa-ti arate ceea ce cauti.stima