| Radeas1 a întrebat:

Salut, vreau si eu un antivirus gratuit pentru pc de acasa. Acum am avast dar nu prea stiu cat de mult isi face treaba. Am scanat si cu MalwareBytes, dar nu a gasit nimic. Nu am incredere in avast pentru ca am devirusat calculatorul cuiva recent care a avut avast si calculcatorul era plin de AdWare si alte porcarii. Ce-i drept, e ca persoana respectiva si lua toate prostiile dupa net. Acum, eu ce sa fac sa mai tin avast in continuare sau sa il schimb?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Stai calm cu Avast.

| Cosminovici18 a răspuns:

Bitdefender Anitivirus Free Edition
Download: http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html
O alegere excelentă pentru cei care își doresc un antivirus care să-și facă treaba în liniște.
Cerințe minime de sistem
Sistem de operare: Windows XP SP3 (32 biți), Windows Vista (SP2), Microsoft Windows 7 (SP1), Microsoft Windows 8
RAM: 512MB
Spațiu hard disk: 700 MB

| Joker11 a răspuns:

Avast, estet nod-32, Panda, avira, kaspersky...

| Dudu521 a răspuns:

ESET NOD32 Antivirus, dupa mine, momentan, este cel mai bun Antivirus existent incerca-l!winking

FUNDA?! big grin

| bUlaNNnnnn1 a răspuns:

Eset cauta pe net :antivirus eset! iti sterge virusii dar nu fisierele!

| Fixativ a răspuns:

Descarca aVG internet security 2013 iti protejeaza si internetul si PC

| Radeas1 explică (pentru Fixativ):

NU protejeaza internetul! Daca nu stii nu mai spune rahaturi. Internet Security are un firewall care te protejeaza de hackeri. Oricum ai 12 ani, ce sa stii tu?

| stefanstar a răspuns:

Avast este un antivirus complet dar poti folosi si windows defender care a fost conceput de Microsoft.Avg si Avira mi se par deja demodate.

| Iulian_3857 a răspuns:

Http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus asta e bun il folosesc de mult si nu m-a dezamagit niciodata