| zbg090194 a întrebat:

Am instalat MobileGO de la Wondershare, pentru a recupera niste poze sterse dintr-un iPhone. Nu asta conteaza.
Pe mine ma intereseaza ca de atunci de cand am folosit programul asta, mi s-a instalat cu tot cu un (sa nu gresesc) SpyWare sau AdWare imi apare odata la nu stiu cat timp o reclama de la WonderShare sa cumpar, ca am discount si nu stiu mai ce!
Am avast am scanat si nimic. Am instalat MalwareBytes, a gasit 2 obiecte infectate, ceva legat de Softonic si Babylon.
Stie careva un soft de testare bun care sa detecteze astfel de virusi?

2 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Malwarebytes si avast 8

| zbg090194 explică (pentru Gabi05):

Tocmai am specificat ca folosesc deja Avast (da, este avast 8) si MalwareBytes ultima versiune, ambele sunt cu definitiile de virusi la zi, nu sunt expirate, nu nimic.