| FreeLancerAnimațion a întrebat:

Salut,vreau un raspuns rapid de la cei care vad mesajul,am avut un cont de tiktok, am incarcat filme taiate cu subtitrarea in romana, dintr-un film faceam vreo 10 15 clipuri taiate a cate 10 minute, iar ulterior tiktok mi-a blocat contul definitiv, si vreau sa stiu de ce nu am voie sa postez videoclipuri cu filme si ce as putea face sa nu mai fiu blocat daca postez clipuri din filme cu subtitrare? Acum sunt cu contul de nume Cartoonask(animatiOnline) va rog ajutor

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Nu permitem niciun conținut care încalcă drepturile de autor. Utilizarea conținutului protejat de drepturi de autor al altor persoane fără o autorizare corespunzătoare sau fără un motiv valabil din punct de vedere legal poate duce la o încălcare a politicilor TikTok."

Puteai sa citesti si tu inainte termenii si conditiile

https://www.tiktok.com/legal/page/global/copyright-policy/ro-RO

| FreeLancerAnimațion explică (pentru suntserios):

Pai bine dar si in acel clip de cateva minute daca al editez si pun text i ceva efecte pe el sa fie divers dar tot acelasi clip dar in mod diferit tot nu se accepta?

| suntserios a răspuns (pentru FreeLancerAnimațion):

Nu stiu, nu lucrez la tiktok sa iti dau atat de multe detalii, dar atat timp cat video ul are drepturi de autor incalci termenii lor

| adorbanii a răspuns:

Ai piratat, normal că ți-au închis contul, singurul lucru pe care îl poți face este să cumperi drepturile de autor al acelui film.
Dacă nu cumperi drepturile de autor ale filmelor pe care le posteazi pe contul tău, TikTok va da acele clipuri jos mereu.