| costinvlad a întrebat:

Windows-ul nu boot-eaza si vreau sa fac stick usb cu windows 10. Pot face acest lucru descarcand un ISO Windows 10 64 prin telefon si cu USB sa copiez pe ssd imaginea iso si rufus si din CMD din reparare pc sa fac stick? Sau ma impiedica sa execut rufusul? Ms frumos.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu e mai simplu sa descarci versiunea bootabila pe un alt pc/. laptop si tot acolo sa faci cu Rufus un stick bootabil pentru Windows? Mi-e greu sa cred ca nu ai prin zona cunostinte care sa te ajute cu asa ceva. Apeleaza la un prieten, ca sa simplifici procedura.

| costinvlad explică (pentru dannyel86):

Ok. Multumesc frumos. Incerc.

| cfrtobias a răspuns:

Imgburn foloseai pentru bootare?

| costinvlad explică (pentru cfrtobias):

Rufus sau WinToUSB. Am folosit rufus. Eu am stick. Nu am dvd rw la laptop. Nu are unitate optica.

| Zaygon a răspuns:

Cum era cu fac 2000 lei din instalat de windowsuri? Asta e cea mai cancer chestie pe care am citit-o.