| HeyMan a întrebat:

Salut,zilele trecute mi-am cumparat de la un baiat un router wifi (D-link) dar am o problema.Inainte eu bagam cablu de la internet cu mufa RJ45 direct in laptop, dar in routerul asta nu intra mufa RJ45 in DSL,imi trebuie RJ11, este vreo solutie sa il fac?! Am inteles ca sunt niste reductii de la RJ45 la RJ11.Help me, please! :*

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Exista routere pentru ADSL si routere pentru conexiune Ethernet (de ex. cablu sau fibra de sticla). Cred ca ai un router nepotrivit pentru ce ai tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai luat un router gresit... tu ti ai luat unul pentru tehnologia adsl nu ai ce face cu el