| freedeeejayradu a întrebat:

Vreau sa ma conectez la internet direct prin prin cablul care intra in router fara sa-l mai folosesc routerul. pcul meu are momentan doar mufa rj11 si am romtelecom. Cine imi spune ce ar trebui sa fac? funda!

4 răspunsuri:
| LolLzz a răspuns:

Pai bagi cablul de la net in router, si celalalt cablu care il ai il conectezi in router si dupa aia in pc, daca routerul nu e configurat intri la conexiuni si dai la create a new connection si acolo dai sa configurezi routeru

| freedeeejayradu explică (pentru LolLzz):

Deci....routerul nu merge! vreau fara router, e posibil?
si mufa rj11 la pc

| LolLzz a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa mearga, bagi in pc mufa de la romtelecom si ar trebui sa mearga, n-am avut romtelecom daca e cu id si pw trebuie facuta conexiunea.

| freedeeejayradu explică (pentru LolLzz):

Si cum fac conexiunea?