| Cipilol a întrebat:

Saluta gandeam sa imi vând pc-ul si sa imi iau unu la 69 de milioane (chiar atatia bani am nu glumesc)(1 milion am pentru periferice ce periferice mi-ati recomanda as vrea un wishlist
Si vreau monitor in preț

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Ai putea sa iei asa
- i7 foarte puternic (a incaput in buget, de ce nu)
- placa de baza dotata
- 8gb ram
- 2tb hdd pentru stocare
- 240gb ssd pentru windows si programe importante
- Un monstru de placa video,ca sa dai totul pe ultra
- sursa de calitate sa tina totul
- Carcasa mare, grea, spatioasa, ventilata
- dvd-rw

Periferice:
- mouse optic foarte bun, chiar daca nu e foarte scump am avut unul pe mana cu care am jucat mult timp csgo si cred ca as mai cumpara inca 10
- mousepad de calitate, mare
- tastatura frumoasa, iluminata si de calitate
- casti extraordinare, calitatea sunetului este ireprosabila iar microfonul e unul dintre cele mai bune, poate chiar peste cel de la steelseries siberia v2 full size
Iar ca monitor ti-am pus un IPS (unghiuri mari de vizibilitate, culori vii) de 24" fullhd cu care te poti bucura de gaming alaturi de un monstru de placa video
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1265009/

1 răspuns:
| SuspendatInPark a răspuns:

Intai iti cumperi sursa, ca nu stiu ce naiba aveti de va cumparati procesoare I7 si sursa la 70 de lei.Baga un 500-700 de lei sa te tina.
La orice magazin online ai cate un operator care te poate ajuta sa iti configurezi un pc.Depinde si la ce o sa-l folosesti.