| ktalyn178 a întrebat:

Salutare.
Aș vrea să știu care sunt cerințele unui sistem de operare Android pentru un telefon?
De exemplu, am un telefon cu procesor de 800 MHz si 512 RAM cu Android 2.3.5.
Aș putea să instalez pe el o versiune mai recentă, cum ar fi 4.0.1 (IceCreamSandwich)?
Sper că ați înțeles la ce mă refer. Vreau să știu dacă va funcționa în parametrii normali, dacă procesorul face față.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Android-ul nu merge asa cum crezi tu(cu cerintele tale)...

| ktalyn178 explică (pentru sltlp):

Atunci, lămuriți-mă și pe mine...

| sltlp a răspuns (pentru ktalyn178):

Android nu are niste cerinte minime teoretice. Practice are.
Plus ca la ce vrei tu, trebuia sa precizezi si telefonul. Telefoanele care nu sunt populare, nu dispun de suport.

| ktalyn178 explică (pentru sltlp):

E un ZTE Altlas W...

| sltlp a răspuns (pentru ktalyn178):

In cazul asta, nu prea ai solutii. Telefonul nu e prea popular.