| radiokryss a întrebat:

Am cumparat o placa video Asus AH3450/DI/512MD2(LP). Cand am pus-o prima data in calculator aveam Windowsu instalat. Au mers perfect toate jocurile. Dupa 1 saptamana a trebuit sa schimb Windowsul si dupa ce am instalat driveru de pe cd am incercat sa intru intr-un joc si imi da o eroare: ceva cu acceleratie grafica. Se mai intampla cate odata sa il pornesc si sa revina la resolutia de 800x600. Imi poate spune cineva care ar fi cauza posibila?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da un copy paste la eroarea respectiva, asa ne va fi mult mai usor sa ne dam seama care e problema.
De asemenea precizeaza te rog si ce windows ai? ce direct X ce drivere ai instalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu si innebunisem instaland direct x care imi aparea disabled la 3D acceleration. Uite cum am rezolvat eu:am downloadat ultimele drivere pentru placa mea de baza de pe site-ul producatorului, le-am instalat si de atunci e ok, indiferent de cate ori un joc instaleaza direct x.Ca sa verifici daca ai 3d acceleration pe disable-trebuie sa fie enable-start-run-scrie dxdiag-apasa display si acolo vezi. Zi-ne ce ai facut si daca merge.Bafta.

| radiokryss explică:

Am incercat sa instalez si directX, am luat si driverele de pe site-ul asus dar nimic. problema inca persista. treaba e ca nu pot da copy - paste la eroarea aceea pentru ca calculatorul este tocmai in spania iar eu sunt in romania. cand am sa ajung acolo am sa vad si am sa postez. pana atunci daca mai are cineva o idee un sfat, astept. multumesc!