| Razvy197 a întrebat:

Salutare...am din nou o problema cu pc-ul;(..care sper sa ma ajutati voi sa o rezolv

Deci ...am windows 7 si ieri am observat ca nu mai aveam memorie in :C.Am sters cateva programe si s-a mai pus cativa G. Dupa ce am inchis pc-ul, si i-am dat drumul din nou a trebuit sa stau 10 min sa astept sa apara desktopul, desi cursorul mousului se misca pe fundalul negru. Astazi acelasi pas am facut.Am sters ceva si cand i-am dat drumul a intrat repede in desktop dar la a 2-3 dechidere apare din nou Asteptarea aceea lunga straight face..Cum pot face sa rezolv asta?

3 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Este un program Glary Utilities, care te ajuta sa vezi ce ai in plus pe hard. Poti sa stergi din ce ai System Volume, fisiere Restore Point (sunt niste salvari automate), dar si alte fisiere mari care nu iti mai trebuie. Pana atunci trebuie sa mai stergi tu manual ceva filme, jocuri, ca sa poate rula asta. Mai e si Ccleaner. Sa nu ai si virus. Daca ai RAM sub 500M, poate fi si de la asta.

| K0sti a răspuns:

Virusi! Ai un virus care-ti scrie intruna pe HDD. Scrie ca nebunu si se umple partitia. Iti merge greu datorita faptului ca ai spatiu putin si nu are unde sa-si mai faca swap-ul.

| KoCs a răspuns:

Nu ma pricep prea tare dar cred ca e de la win depinde si de biti. Sau ai virusi happy