| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare, am instalat pe un pc un driver de la o placa video nVIDIA mai veche si nu cred ca am instalat ceea ce trebuie, as putea sa dau din windows sa repare cumva pentru ca pc-ul se blocheaza dupa cateva minute din momentul in care e pornit?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

In principiu daca nu reusesti sa il dezinstalezi din Windows, trebuie incercat din Safe Mode cum a indicat JicaContra.
(fiind vorba de un PC mai vechi, 99% trebuie sa apesi F8 imediat dupa ce ai apasat butonul de pornire)

Daca folosesti DDU sau un alt tool de curatat registrii (CCleaner, Revo)... e mai putin important.
Eu folosesc Revo Uninstaller pentru orice. (are si versiune gratuita).

| JicaContra a răspuns:

Cauta pe net ddu, downloadeaza, dezarhiveaza
reboot in safe mode (tot pe net cum)
ruleaza ddu ala, sterge tot de video nVIDIA
reboot
se reinstaleaza driverele din windows DE RAHAT update
du-te pe www.nvidia.com
ia ultimul driver semnat si instalaza-l pe ala
succes