| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am montat aer condiționat Gree Bora silver a4 12000 btu, e bun, face răcoare dar as avea 2 întrebări pentru cine stie și ma poate ajuta :
1. Când ajunge la temperatura selectata nu ar trebui sa se oprească ventilația sau chiar aparatul?
2.ce face funcția "healt" cea cu brăduțul din aplicație.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai manualul aparatului? Citeste l din scoarță n scoarta sau suna i pe cei care ti l au instalat si intreaba i.

| Valentin8888 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

In manual nu gasesc detaliile de care am nevoie iar cei ce l-au instalat…. doar l-au instalat și atât. Tu dacă nu ma poți ajuta așa cum am precizat mai sus, nu inteleg de ce ți-ai mai pierdut timpul sa îmi scrii? Multumesc totuși ….

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Valentin8888):

Aici nu o sa stie nimeni sa iti raspunda cauta pe net modelul aparatului si vei gasi mai multe informatii, sau intreaba i pe cei care ti l au instalat ei sigur stiu ca cu asta se ocupă zilnic.Nu mi am pierdut timpul sa iti scriu, tu pierzi timpul asteptind pe TPU raspusuri nu avem toti modelul de aparat pe care il ai tu si nu se potrivesc informatiile de la alte aparate la al tau.

| Valentin8888 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc încă odată.am scris in ideea ca cineva cu aparat ca al meu o sa răspundă.

| mihai69 a răspuns:

1, depinde. Oricum, rămâne doar ventilația, compresorul sigur stă;
2. n-am idee.