| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am nevoie de o părere despre acest aparat de fotografiat https://m.emag.ro/......D4PMJ2BBM/
Vă rog să fiți sinceri pentru că vreau să achiziționez unul zilele astea pentru un eveniment şi nu prea ştiu cât e de bun. Cineva care are unul şi mi poate spune, va rog.

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Aparatul este ok, mai trebuie un fotograf care stie sa surprinda emotiile si ai tot setul.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Cam trebuie sa invat eu si oarecum si pe ceilalti pentru ca am o petrecere in familie si as vrea sa imortalizez eu dar atat si ei?

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Iti multumesc mult?

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aparatul este foarte bun.
Cumpăra-l din timp sa te obișnuiești putin cu el.
Foloseste functia automat si tu doar concentreaza-te pe partea artistica.
Are zeci de functii suplimentare pe care nu o sa le folosesti niciodata.
Asigura-te ca ai baterie de rezerva si stick de memorie suplimentar.
Nu ezita sa folosesti blitzul, chiar in plina zi ca sa elimini umbrele de pe fete.
Soarele in spate pe cat posibil.
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Si acel stick de memorie suplimentar este scump? Sau bateria de rezerva vine la pachet cu el? Sau trebuie separat cumparate

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

La un eveniment in familie care dureaza o ora te descurci cu bateria lui.
Daca dureaza mai mult si vrei sa faci filmari si fotografii multe o sa ai nevoie ori de o baterie externa ori de o baterie de rezerva.
Stickul este ieftin, 30 de lei unul de 32 g

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://m.emag.ro/......D4PMJ2BBM/

Aveti aici inca o data link ul pentru ca am observat ca nu poti da clic direct in i trebare

| xerxes1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca faci doar poze fara blitz bateria te tine 1200 poze.
Daca filmezi cam o ora si jumatate.
Ai grija cum setezi salvarea pozelor.
In format raw ai calitate dar ocupa foarte mult spatiu si ramai rapid fara card.
Daca ai un laptop le poti descarca prin bluetooth rapid.

| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Iti multumesc tare mult, am inteles cum sta treaba acum? o seara frumoasa