| andreyutzzu3 a întrebat:

Salutare. Am niste casti de la un telefon Sony Ericsson, la care am incercat sa tai mufa pentru Sony Ericsson si sa ii lipesc o mufa jack. Problema e ca handsfree-ul respectiv are si microfon. Si jackul are, dar nu stiu cum sa le lipesc. Handfreeul are 1 fir verde, 1 albastru si 1 alb si 1 negru, cel alb si negru fiind invelite in alt fir neizolat. Mufa jack are 4 sectiuni, poate cineva sa imi spuna unde lipesc fiecare fir?

2 răspunsuri:
| andreyutzzu3 explică:

@denyemy, pana la urma am reusit sa lipesc doar jackul, iar microfonul nu functioneaza. Si firele aratau f urat si am cumparat alte casti big grin Nu cred ca merita efortul

| denyemy a răspuns:

AM incercat si eu si nu am reusit, o sa urmaresc intrebarea.