| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am o intrebare si vreau sa raspunda doar cei cu experienta in PC. Nu din auzite.

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600. win7_gdr.101026-1503)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: FUJITSU
System Model: ESPRIMO P2560
BIOS: Version 6.00 R1.02.3041.A1
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5800 @ 3. 20GHz (2 CPUs), ~3. 2GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 2944MB RAM
Page File: 2795MB used, 3090MB available

Unele jocuri imi merg cu lag si pe low. Gen Saints Row. Vreau sa stiu ce nu e bun din ce am aratat mai sus, adica ce ar trebui sa schimb sa imi mearga unele jocuri mai bine.

8 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Vrei ceva tare... atunci i-ati un SSD. Cei drept costa cam multicel, dar sincer... merita toti banii.
http://alturl.com/pc4so
Am pus la cineva asa ceva si merge brici. Toate jocurile aproape ca intra instantaneu, ca sa nu mai spun de experienta din joc.

| lpavel a răspuns:

Nu arati nimic ce placa video ai si ce memorie are care e cea mai importanta la jocuri! Ce ai aratat pana acum sunt destul de bunicele! Incearca sa faci un update la placa video (VGA)!

| taken a răspuns:

Cred ca de vina este placa video.Ce placa video ai?

| Razvanp69 a răspuns:

Deci ca sa iti mearga mai bine foloseste un windows in 32 de biti. e cel mai recomandat windows cel in 64 de biti nici nu stiu pentru ce a fost facut straight face.

| Razvanp69 a răspuns:

Un windows in 32 de biti foloseste mai mult procesor si mai putini rami. la cel in 64 e chiar invers mai multi rami si mia putin procesoru. si ar fi recomandat sa cel 32 pentru ca pc cu procesorul "gandeste " nu cu ramii.

| Skynettt a răspuns:

Ce ee sus ee bine doar ca placa ta video nu e buna schimbo

| Alberto97 a răspuns:

Da placa video unde e?

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Placa video, asta ati trebuie, acum grafica e inclusa in procesor si nu-i asa buna pentru jocuri daca te uiti in configuratie cred ca o vede de 64mg, in concluzie cumpara o placa video de 512 si va mereg f bine ca procesorl e f bun si ajuta la performanta grafica.