| donalexandrion a întrebat:

Salutare. am o problema am pierdut un card Visa si vreau sa stiu cei de la banca o sa-mi faca alt card, dar noul card va avea acelasi numar ca cel pe care l-am pierdut?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Mergi la bancă și raportează pierderea, vei primi ltul, cu toate elementele schimbate. E politica de siguranță. Dacă îl ai înregistrat pe undeva, va trebui să înlocuiești noile date.

| Lukiano a răspuns:

Salut!
Cei de la banca iti vor face alt card, dar nu va avea acelasi numar ca cel pierdut. Este o forma de securitate. Daca acel card pierdut il ai inrolat intr-un procesor de plata gen PayPal, il introduci pe cel nou si il elimini pe cel vechi.

| Laurentiu_Popa_1987 a răspuns:

Nu-ti vor face un nou card daca nu ceri personal. Noul card va avea cu siguranta alt numar.
Grabeste-te sa-l raportezi la banca!

| donalexandrion explică:

Multumesc pentru lamuriri!