| Bandit06 a întrebat:

Salutare, am o problema cu pc-ul, mai exact cu placa video ASUS GTX 660ti directcu2, ieri am instalat-o a mers perfect toata ziua, pe seara si-a facut update windows-ul si acum, cand pornesc pc-ul se afiseaza mesajul "no cable connected " dupa care porneste, am reusit sa rezolv cumva insa cand am intrat intr-un joc s-a afisat iar dupa care si-a dat restart pc-ul, rog ajutor!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dezinstalează update-ul și nu-l mai lăsa (pe W10) să facă singur treaba asta. Ai ceva conflicte prin drivere

| Bandit06 explică (pentru sierra1):

Da dar pentru windows 7 desi fac asta tot nu functioneaza

| sierra1 a răspuns:

Cu calm și răbdare: dezinstalezi una, verifici, instalezi alta, verifici. Altfel nu găsești problema

| flixbuster a răspuns:

Daca ai si placa onboard e posibil sa o considere pe aceea primara. vezi prin bios daca nu poti dezactiva placa on-board si sa o setezi pe cea discreta ca primara, sa nu te bazezi pe sistemul de operare si drivere sa faca detectia

| Bandit06 explică (pentru flixbuster):

Iti multumesc oricum dar am descoperit problema, era vorba the gpu sagging

| flixbuster a răspuns (pentru Bandit06):

Multam' de feedback, am aflat si eu ceva nou, ca nu stiam de asa ceva.

M-am lasat de jocuri de vreo 5 ani, pe atunci o placa video nu avea racire de 10 kilograme sa creeze astfel de probleme.