| borzcatalin a întrebat:

Salutare, am o problema cu placa video, după ce am montat pc-ul și l-am conectat prin hdmi la monitor direct de la placa video, a început sa se vadă ciudat ecranul în toate culorile și era distorsionat după circa 20 minute, l-am oprit rapid iar când am desfăcut pc-ul sa vad ce are și am pus mana pe placa era foarte încinsă, deși nu a fost deloc solicitata, precizez ca e un gtx 970 de la msi, ledurile de la logo merg, dar din ce am văzut la primul boot după ce a fost montat, ventilatoarele nu au pornit și am crezut ca e de la senzorul de la căldură și nu pornesc sa nu consume curent degeaba. Ce ar trebui sa ii fac?

1 răspuns:
| deedlebag001 a răspuns:

Probabil ai prins placa video dintr-un lot mai prost. Incearca sa vezi inca o data cum reactioneaza, si daca e la fel, fa-i un retur.