| Slothx a întrebat:

Salut TPU,
Azi am schimbat placa de baza și procesorul de la PC, totul a mers bine pana cand am vrut sa-l pornesc. Unitatea a pornit cu ventilatoare, lumini etc. Tin sa menționez ca au pornit și ventilatoarele de la placa video. Pe monitor îmi apare dvi no signal, totul este conectat cum trebuie, cablul dvi din monitor este conectat la placa video. Am schimbat ramii între ei și degeaba. Care poate fi cauza de imi apare DVI no signal?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aproape orice, in afara sursei de curent.

| sierra1 a răspuns:

"azi am schimbat placa de baza...totul a mers bine... îmi apare dvi no signal, totul este conectat cum trebuie"

e clar că nu a mers bine și că nu e contectat ceva așa cum trebuie. Desfă-le și le montezi incă odată cu maaaare atenție

| 120bulevard a răspuns:

Mai verifica o data cablurile, inclusiv cel de power de la CPU, vezi sa nu fie vreounul lipsa. Factori sunt multi. Ori sunt probleme de incompabilitate intre RAMI si CPU, CPU si socketul placii de baza, ori ti-ai scurcircuitat placa de baza din cauza energiei statice, ori n-ai pornit monitorul din buton laughing